Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Hakkında:

APY Ventures yönetimindeki Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu; fikir aşamasını geçen, pazarda kendine yer bulan, globali hedefleyen ve sivil teknoloji alanında faaliyet gösteren girişimlere yatırım yapma stratejisiyle kurulmuştur. Bu fon; mobilite, siber güvenlik, oyun, yapay zeka, tarım teknolojileri, fintek, ve sağlık teknolojileri gibi konu başlıklarında projeler yapan girişimcilere finansal destek sunuyor. Türkiye’de bir teknoloji geliştirme bölgesi ortaklığıyla kurulmuş ilk yatırım fonu olan Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu; Bilişim Vadisi, Albaraka Türk, Vakıf Katılım ve KOSGEB ile birlikte 100 milyon TL başlangıç sermayesi ile hayata geçmiş, güncel fon büyüklüğü 545 milyon TL’yi aşmıştır.

Fonun yatırım yaptığı şirket veya girişimlerin kurumsal yapısını tamamlayarak satış yapmış olmaları gerekiyor. Türkiye’nin sivil teknoloji alanında projeler gerçekleştiren girişimci ekosistemine ürünlerin global anlamda ticarileşmesini sağlayacak fon alt yapısı oluşturan GSYF, 3000’i aşkın firma araştırması gerçekleştirdi.

0M₺
Fon Büyüklüğü
0+
Firma Araştırması
0+
Görüşme
0
Yatırım

GSYF Paydaşları

Bilişim Vadisi GSYF Yatırımları

Denebunu.com
Denebunu.com yeni ürünler keşfedilen, satın almadan önce deneyimleme fırsatı sunan, ürünlerle ilgili fikirlerin paylaşıldığı bir platformdur.

Cloud4Feed
Cloud4Feed, işletmelerin sürekli ve gerçek zamanlı geri bildirimler toplamasını ve analiz etmesini sağlayan yapay zeka tabanlı bir müşteri ve çalışan deneyimi platformudur.

Jetlexa
Sözleşme hazırlama süreçlerini hızlandıran otomasyon yazılımı olarak hizmet veren Jetlexa, şirketlerin sözleşme süreçlerini yöneten bir bulut sistemi geliştirmektedir.

PromiseQ
Akıllı video istihbarat şirketi promiseQ, video gözetim ağlarını yönetmek ve yanlış alarmları azaltmak için yapay zeka çözümü sunmaktadır.

Shippn
Shippn, insanların dünyanın her yerinden alışveriş yapabileceği güvenilir bir topluluk platformudur. Shippn sunucuları, dünyanın her yerinden alışveriş yapanların her ülkede yerel bir adrese sahip olmalarına ve rahatça alışveriş yapmalarına yardımcı oluyor.

KuartisMED
Akıllı, güvenli ve yenilikçi tıbbi ürünler tasarlayıp geliştiren KuartisMED, sağlık alanında çalışan bir biyomedikal şirketidir.

Octopus
Octopus, bulut tabanlı etkileşimli ve ölçülebilir bir Digital Signage çözümüdür. Çözümleri aracılığıyla topladığı verilerle müşterilerinin satış ve pazarlama stratejilerini desteklemek için 360 derece çevrimdışı dijital deneyim sağlayan bir “Phygital” ekosistemi sunuyor. Ahtapot çözümleri “Algılama”, “Tetikleme” ve “Tasarım” Teknolojileri olmak üzere üç kategoride tanımlanıyor.

Roketfy
Roketfy, Etsy satıcılarının satışlarını artırmalarına yardımcı olacak akıllı araçlar ve hizmetler sağlayan yenilikçi ve veri odaklı bir platformdur.

Hubtic
Dijital taşımacılığı son teknolojiyle birleştiren Hubtic, gönderilerin daha hızlı, daha akıllı ve daha etkili olması için B2B hizmetleri sunuyor. Hem müşterilerin hem de taşıyıcıların operasyonlarını çevrim içi olarak yayınlamasına, yönetmesine ve optimize etmesine olanak tanıyan bulut tabanlı lojistik hizmeti sağlıyor.

Sorwe
Şirketler için insan kaynakları süreçlerini tek platformda toplayan Sorwe Analytics; işe alım, oryantasyon, eğitim, öneri sistemi, takdir ve ödüllendirme araçları ile çalışan yolculuğunun her anını kolay, keyifli, oyunlaştırılmış bir dijital deneyime dönüştürüyor.

WeWalk
WeWALK, görme engelli bireylerin güvenliğini ve sosyal katılımını artırmak için mobilite çözümler üzerinde çalışıyor.

Innovasion Labs PINC
İyon akış mesafesini azaltarak şarj sürelerini düşüren bir enerji depolama teknolojisi geliştiren Innovasion Labs PINC, pilin belli bileşenlerini geliştirmekten ziyade pil hücrelerinin geometrisini temel alıp malzemenin limitlerini değiştirerek pil performansında artış sağlamaktadır.

Niocycle
Sürdürülebilirliği odağına alan Niocycle, lityum iyon pillerinin yeniden kullanımı için projeler ve yenilikçi çözümler geliştiriyor.

Milvus Robotics
2011’de kurulan Mulvis Robotics, robot teknolojisinin insan ortamlarında daha pratik, erişilebilir ve faydalı bir şekilde kullanılmasını amaçlıyor.

GoWit
GoWit’in Çok Kanallı Perakende Medya platformu; perakendeciler, pazaryerleri ve marketler için reklamlardan etkili bir şekilde gelir sağlamak ve tüm kanallardaki müşterilerle etkileşim kurmak için çözümler sunuyor. Çok çeşitli site içi ve site dışı reklam formatlarının yanı sıra gelişmiş 1P veri etkinleştirme yetenekleriyle GoWit RMA, Perakende Medya için kusursuz entegrasyon ve büyüme sağlıyor.

Büyütech
Mobilite alanında faaliyet gösteren Büyütech, araçların dünyayı insanlar gibi algılamasını sağlayan teknolojiler üzerinde çalışıyor. Otonom araçlara yönelik algılama sistemlerini güçlendirmek adına stereo kameralar geliştiriyor.

Alternatif SuperApp
Alternatif SuperApp; kafe-restoran, e-spor, eğlence parkı, festival, üniversite, belediye gibi farklı alanlarda hizmet veren onlarca markanın kampanyalarını ve sadakat programlarını bir arada toplayan avantajlı bir pazar yeri sunuyor.

Mega Fortuna
Yazılım ve oyun teknolojileri alanında faaliyet gösteren Mega Fortuna, mobil eğlence kategorisinde uygulamalar ve hybrid casual oyunlar üretiyor.

Veloxia
Veloxia, mobil oyunlar ve teknolojileri alanında küresel ölçekte yenilikçi ürünler geliştiriyor. lk tycoon simülasyon oyunuyla milyonlarca indirme elde eden Veloxia, yeni nesil oyunlar üretmeye devam ediyor.

Poliark
Poliark; yapıların ve şehirlerin planlama, tasarım, inşaat ve işletme süreçlerini baştan sona değiştirerek daha sürdürülebilir, verimli ve çevre dostu bir gelecek inşa etmek için yenilikçi çözümler üretiyor.

Fimple
Finans teknolojileri alanında faaliyet gösteren Fimple; yeni nesil teknoloji ve iş ihtiyaçlarını birleştirerek bulut tabanlı bir sistem oluşturuyor. Bankalar ve finans kurumlarının, Fimple Transaction Composer’ı kullanarak ürün ve hizmetleri yeniden yapılandırıp bunları müşterilerine ve fintech ortaklarına sunma imkanı tanıyor.

MotionWorks
Video ve reklam altyapıları geliştiren MotionWorks, dijital TV için özel olarak geliştirdiği, yapay zeka ile desteklenen video ve reklam altyapıları sayesinde TV kanallarının ve dijital platformların izleyicilerine ve reklam verenlere servis hizmeti sunmaktadır.

Cellsway
Biyomedikal uygulamalar için mikroakışkanlar ve çip üzerinde laboratuvar sistemlerinin geliştirilmesine odaklanan Cellsway; kanserin takibi, tedavinin yönlendirilmesi ve ilaç seçimi konularında klinisyenlere yardımcı olmak amacıyla basit bir kan örneğini kullanan bir sıvı biyopsi platformu geliştirmektedir.

Gamester
Eğitim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Gamester, okul öncesi dönem çocukların gelişimine odaklanan eğitim ve eğlence uygulaması Tiny Minies’ın geliştiricisidir.

Cowealthy
Cowealthy, 360 derecelik bir sürü yönetimi çözümü sağlamayı hedefliyor. Sistem, inek üzerinde kulak küpesi ile toplanan verileri sağım barakasında süt ölçer ile işleyerek inekleri ve sürüyü yönetmek için kullanılıyor.

Vagon
Vagon, yüksek performanslı uygulamaları herhangi bir cihazdan kolayca kullanmanıza olanak tanıyan entegre bir bulut bilişim hizmetidir. 3D tasarım, video prodüksiyon ve mimari gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Syntonym
Syntonym, insanların mahremiyetini korumak için hiç var olmayan sentetik yüzler üreterek kameralardan gelen görsel verileri anonimleştirir.

Kronnika
Kronnika, dijital bir süreci insan gibi taklit eden ve belirli kurallar çerçevesinde tekrarlayan bir RPA girişimidir. Sloganı “Zamanını Geri Kazan” olan Kronnika, kullanıcılarına düşük maliyet, kolay ve hızlı uygulama, insan hatasını azaltma, bütçe tasarrufu gibi avantajlar sağlıyor.

Peyk
Peyk bir web sitesi izleme hizmetidir. Peyk ile kullanıcılar, web sitelerinin ekran görüntülerini, öğelerini, kaynak kodunu, metinlerini, birinci ve üçüncü taraf çerezlerini, ağ etkinliğini, içerik dilini, dosyalarını, erişilebilirliğini, URL bilgilerini ve diğer birçok parametreyi izleyebilir ve kullanıcının web sitesinin güvenliğini sağlayabilir.

Virtual I
Sigorta sektörüne risklerin tekliflendirilmeden önce değerlendirmesini sağlayan akıllı çözümler sunmaktadır.

ForFarming
Forfarming, çiftçilerin tarımsal süreçlerde yaşadıkları tarımsal üretim sorunlarını azaltmak, maliyetleri düşürmek ve sürecin manuel olarak devam etmesini önlemek için tasarlanmıştır. Bulut tabanlı yazılım, kullanıcılarına tesisi otomatik olarak kontrol etmelerini, üretim süreçlerini otomatikleştirmelerini, hasat süreçlerini optimize etmelerini, su, elektrik ve iş gücünden tasarruf etmelerini sağlıyor.

Düşyeri
Çocuklar için çizgi film, animasyon, aktivite, çocuk dergileri, kitaplar ve lisanslı ürünleri doğru pedagojik içerikle ve çocuk eğlencesini kaçırmadan sunan bir kuruluştur.

İletmen
İletmen, paketlerinizi, ürünlerinizi veya siparişlerinizi işletmenizden alır ve müşterilerinize teslim eder. Franchise modülü ile yerel tanımlara kapı açan Iletmen, iş, e-ticaret ve lojistik firmalarına mikro teslimat gerçekleştiriyor.

Craftgate
Bulut tabanlı ödeme geçidi ile tüm bankaların sanal poslarını tek merkezden kolayca entegre edebilir, kart saklama, tek tıkla ödeme, pazaryeri çözümü, kapalı devre cüzdan, gelişmiş üye işyeri kontrol paneli, gelişmiş API gibi birçok katma değerli servisten hızlı bir şekilde yararlanabileceğiniz üründür.

DIGIAGE
Oyun şirketi kurmak isteyen gençlere muhasebe, hukuk, finans ve girişimciliğe dair tüm destekleri sunan DIGIAGE, girişimcilerin ofis başta olmak üzere fiziki ihtiyaçlarına da çözümler sunuyor. 2019 yılında kurulan Dijital Oyun ve Animasyon Kümelenme Merkezi, bugüne kadar 8 oyun geliştirme kampı gerçekleştirdi.

Lokum Games
Mobile MMO FPS oyunu geliştiren Lokum Games, global bir markaya dönüşmeyi hedefliyor.